Tüylerden kurtulma yöntemleri

lazer epilasyonLAZER EPİLASYON NEDİR ? 

Lazer ışınlarıyla tüyleri yok etmeye dayanan bir yöntem. Medlight ve Diyotlaser en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemleri.

Uygulama alanları:

A) Medlight lazer  :   Tüyleri sarartıyor, döküyor ve azaltıyor. Birkaç seans uygulandığında tüyler azalıyor. Ama tamamen kurtulma olmuyor. Yaz kış her zaman uygulanıyor ve çıktıkça uygulanıyor. Her uygulamadan sonra tüylerin çıkma aralığı daha da uzuyor, işleme başlamadan önce tüylerin epeyce uzamış olması gerekiyor. Acısız bir yöntem.

B) Diyot lazer  :    Tüylerden tamamen kurtarmaya yönelik . Tüy cinsine göre gerektiği kadar uygulanıyor. Fakat 3 hafta öncesi ve sonrası güneşe çıkmamak ve solaryuma girmemek gerekiyor. 3 hafta öncesinden başlamak gerektiği için de, dolayısıyla yaz başlamadan birkaç seans gitmek gerekiyor, işlem için tüylerin tamamen kısa olması gerekiyor. (Jilet yapıp girilmesi gerekiyor, uçlar görünecek hale geldikten sonra…) Diğerine göre biraz daha acılı. Fakat acıyı azaltmak için jel sürülüyor.

Nasıl uygulanıyor?

Lazer, melanin pigmentleri tarafından emilen bir ışık dalgası gönderiyor ve kökü tahrip ediyor. Kılın tekrar büyümesini engellemesi en büyük avantajı. Oldukça kısa süren ve fazla acı vermeyen bir yöntem.

Kaç seans sürüyor?

Medlight lazer bölgeye göre değişiyor ama ortalama 9-10 seans sürüyor. Diyot lazer de yine bölgesine göre ortalama 6-7 seans sürüyor.

İĞNELİ EPİLASYON NEDİR ?

Çok ince iğnelerle tüy köklerine elektrik verilmesi esasına dayanıyor.

Uygulama alanları  :   İğneli epilasyon, uzman tarafından akım gücü ayarlandıktan sonra gereken her bölgeye uygulanabiliyor. İğneli epilasyonla kesin sonuç almak ve tüylerden kurtulmak mümkün.

Nasıl uygulanıyor?

İğneli epilasyonu uygulayacak olan uzman, tek tek tüm tüylere elektrik akımı veriyor. Akım verilirken kişinin hassasiyetle de bağlı olarak acı hissedilebiliyor. Bu işlemin dezavantajı tüylerin tek tek alınması esnasında uygulamanın biraz uzun zaman alabilmesi. Doğru ve uzman kişi tarafından yapılması halinde kızarıklık veya kabuk yapma riski hemen hemen yok.

Kaç seans sürüyor?

Şunu unutmamalı ki bir bölgedeki tüylerden tamamen kurtulmak bazen 1 yılı bile bulabıliyor. Ancak koltuk altı ya da yüz gibi küçük bir bölge tüylerin de sıklığına göre kısa zamanda tükenebiliyor

Yorum Yapın

You must be logged in to post a comment.